Arhiiv

Üle neljakümnesse riiki ehitusvahte ja vuugihermeetikuid eksportiva ja Wolf Groupi kuuluva Krimelte jooksva majandusaasta esimese kuue kuu konsolideeritud müügikäive moodustas 28,3 miljonit eurot, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes üle 50%. Positiivse trendi jätkumist ning eelarves püsimist prognoosib ettevõte ka majandusaasta teiseks pooleks.   

Esimese poolaasta lootustandvad majandustulemused on tihedalt seotud Krimelte laienenud ekspordigeograafiaga ning võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oluliselt stabiliseerunud olukorraga eksporditurgudel. Positiivsele tulemusele avaldasid oma mõju ka kriisi alguses tehtud olulised otsused ja investeeringud tootmisse ning müügiorganisatsiooni arendamisse. „Tänu majanduslanguse alguses planeeritud sammudele  ja valitud strateegia sihipärasele elluviimisele on Krimelte suutnud saavutada käibe kasvu, mis peegeldub meie praegustes majandustulemustes,“  rääkis rasketel aegadel tehtud õigete otsuste olulisusest Krimelte tegevdirektor Alar Salum. 

Salumi prognoosi kohaselt on majandusaasta kokkuvõttes oodata siiski veidi konservatiivsemat käibe kasvuprotsenti. „Vaatamata heale algusele, jälgime tähelepanelikult eksporditurgudel toimuvat, kuna sugugi mitte kõik turud ei kosu kriisist ühtemoodi. Siiski näeme, et ka majandusaasta teises pooles püsime eelarves, mis annab põhjust oodata aasta kokkuvõttes 25% müügikasvu,“ täiendas Salum.

Mitmel korral aasta eksportööriks nimetatud Krimelte on Eesti päritolu Euroopa juhtiv ehitusvahtude ja vuugihermeetikute tootja. Lisaks Eesti tehasele on Krimeltel tootmine Venemaal ja Taanis. Krimelte ekspordigeograafia hõlmab teiste seas selliseid riike nagu Venemaa, Ukraina, Kasahstan, Rumeenia, Bulgaaria, Horvaatia, Hispaania, Saksamaa, Jaapan ja Brasiilia. Käesoleval aastal on Krimelte ekspordiportfelli lisandunud Uus-Meremaa, Iisrael, Küpros ja Portugal.

Eelmise aasta sügisel otsustas Krimelte viia kõik müügi- ja tootmisega tegelevad grupi ettevõtted ühe katusbrändi, Wolf Group, alla. Wolf Group koondab kõiki Krimelte müügi- ja tootmisettevõtteid Eestis ning välismaal, samuti kaubamärke PENOSIL ja Tempsi.

Krimelte ettevõtete grupi 2009. aasta müügikäive oli 813 miljonit krooni ja tulumaksueelne kasum 62 miljonit krooni.