Arhiiv

World Entrepreneur of the Year konkursil, mis toimus tänavu 27.–31. mail Monte Carlos, osales esmakordselt ka Eesti esindaja. 43 erinevas riigis Aasta Ettevõtjaks valitu seas kandideeris Maailma Ettevõtja tiitlile Jaan Puusaag.

Žürii koosseisu kuulusid Rootsi, LAV-i, Inglismaa, Kasahstani, Hiina, India, Mosambiigi jt riikide esindajad. Auväärse tiitli pälvis autoklaase tootva Hiina ettevõtte Fuyao Glass Industry Grupi juhataja, Cao Dewang.

Jaan Puusaagi sõnul oli konkursil osalemine suureks auks nii talle kui ka kõigile teistele nominentidele. “Sealne õhkkond, väärikus ja ürituse kandepind on sellised nähtused, mida ükski ettevõtja ei saa raha eest osta — need tuleb tööga välja teenida. Loomulikult oleme selle koos kõikide Krimelte töötajatega ühiselt välja teeninud. Kinnitan, et jõin seal šampanjat kõikide Krimelte Huntide (link: http://www.krimelte.ee/hundid) nimel! Ettevõtteid, mis olid esindatud ettevõtjate konkursil, jagus „seinast seina“, seda nii suuruse, töötajate arvu kui ka tegevusalade poolest. Kõik 43 finalisti tundsid end seal igal sammul võitjatena. See, et üks meist osutus lõpuks tiitlivõitjaks, oli talle pigem boonuseks,“ ütles Jaan Puusaag.

World Entrepreneur Of The Year (WEOY) konkurss loodi USA lääne-osariikides 1986. aastal, eesmärgiga tunnustada ettevõtjaid, kes tänu oma leidlikkusele ja sihikindlusele on üles ehitanud edukaid ning kasvule orienteeritud ettevõtteid.

Tänaseks on sellest kujunenud enamikke maailma riike hõlmav ettevõtjaid ja ettevõtlust väärtustav konkurss, mille käigus selgitatakse välja parim ettevõtja igas riigis eraldi ja globaalselt.

Hetkel võib WEOY pidada maailmas kõige laiaulatuslikumaks ettevõtjatele suunatud konkursiks.

Fotod WEOY üritusest ning Jaan Puusaagist Monte Carlos: http://www.flickr.com/photos/kenlennox