Arhiiv

Teisipäeval, 14. aprillil külastas Eesti Vabariigi peaminister Andrus Ansip Krimelte tehast ning kohtus ettevõtte juhtidega.

Peaminister kohtus Krimelte juhatuse liikmetega, et tutvuda ettevõtte käekäiguga, arutada riigi ekspordipoliitikat ning eksportivate ettevõtete probleeme ja väljakutseid tänases keerulises majanduskeskkonnas.

„Tore, et Eestis on olemas sellised ettevõtted nagu Krimelte ja ABB, kes ekspordivad miljardite kroonide eest oma tooteid. Eksport on oluline ja seetõttu peavad ka meie riiklikud toetusprogrammid arvestama rohkem nende vajadustega, mis võivad eksportivatel ettevõtetel tekkida uutele turgudele sisenemisel,“ märkis Ansip.

Lisaks tehti ringkäik Krimelte tehases, kus Krimelte juhatuse esimees Jaan Puusaag tutvustas peaministrile ehitusvahu ning vuugihermeetikute tootmisprotsessi.

„Peaministri visiit on Krimeltele suur kompliment ning tunnustus ja mul on hea meel, et Eesti peaminister suhtleb praegusel keerulisel ajal lahenduste leidmiseks eksportivate ettevõtetega isiklikult,“ kommenteeris Puusaag kohtumist.

Krimelte ekspordib 95% toodangust rohkem kui 30 riiki. Ekspordigeograafia hõlmab teiste seas selliseid riike nagu Suurbritannia, Iirimaa, Norra, Rootsi, Soome, Rumeenia, Horvaatia, Hispaania, Saksamaa, Ukraina, Jaapan ja Venemaa. 2008. aastal lisandusid uute eksportturgudena Tšehhi ja Slovakkia ning 2009. aastal Poola.

Uuemad tooted tootesortimendis on kiirparanduseks mõeldud epoksükitid PENOSIL Premium FastFix ning liimvaht isolatsiooniplaatide kinnitamiseks PENOSIL Premium Polystyrol FixFoam.

Krimelte Grupi 2008. aasta konsolideeritud müügikäive oli 1,013 miljardit krooni, kasvades aastaga ligi 16 protsenti.