Arhiiv

Eesti päritolu vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootja Krimelte ettevõtete gruppi kuuluv Penosil Eesti omandas 100% ehituskeemia tootjast Elastra Kattematerjali AS, tegemist oli lühikese aja jooksul kolmanda tootmisettevõtte ostuga.

Juulis omandas Krimelte täielikult Taanis asuva isepaisuvaid tihendusteipe tootva ettevõtte Exadan Produktion A/S ning mais V-Tempsi fassaadiplaatide tootmisüksuse.

Krimelte tegevdirektor Alar Salum ütles, et 2008. aasta on Krimelte jaoks möödunud hoogsalt laienedes. Elastra Kattematerjali AS on kolmas ettevõte, mille Krimelte ettevõtete grupp on endaga liitnud. „Oleme otsinud erinevaid võimalusi PENOSIL tootevaliku laiendamiseks. Elastra ehituskeemiatooted ning juulis ostetud Taani firma Exadan Produktion’i tihendusteibid täiendavad meie tootevalikut väga hästi ning annavad ettevõtte arengule hoogu juurde,“ rääkis Salum.

Ta lisas, et näeb Elastra spetsiifilistes ehituskeemia toodetes PENOSILi müügivõrgus suurt potentsiaali. Aja jooksul on plaanis Elastra kaubamärk välja vahetada ning koondata need PENOSIL kaubamärgi alla.

Elastra Kattematerjali AS on keskendunud põhiliselt spetsiifiliste, vee baasil ehitusotstarbeliste segude nagu mastiksid, dispersioonid ja impregneerimisvahendid tootmisele. Toodangu hulka kuuluvad ka vesialusel sise- ja välisvärvid, epoksüvärvid ning lakid.

Juulis omandatud Taanis asuva ning isepaisuvaid tihendusteipe tootva ettevõtte Exadani vahtpolüuretaani baasil isepaisuvaid elastseid tihendusteipe kasutatakse akna- ja uksekonstruktsioonide, fassaadide ja paneelidevaheliste vuukide tihendamiseks. Ettevõtte suurimad eksporditurud on lisaks Eestile veel Saksamaa, Skandinaavia, Poola, Austria, Inglismaa, Holland. Tootmist jätkatakse Taanis.

Mais omandatud V-Tempsi fassaadiplaatide tootmisüksuse ostuga läksid Krimelte ettevõttete gruppi kuuluvale Impextrale üle ka kõik õigused kaubamärgile Tempsi-plaat ja Tempsi-colour, samuti õigused nende kaubamärkide all toodetud fassaadimaterjalide turustamiseks nii Eestis kui ka mujal lähiregioonides. Lisaks omandas grupp ka Leedu ettevõtte UAB Vilsoplat koos tervikvaraga. Ettevõte tegeleb kivipinnatud ja värvitud fassaadiplaatide tootmise ja turustamisega Leedus.

Krimelte on Eesti päritolu Euroopa juhtiv vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootja, mis ekspordib oma toodangust 95 protsenti. „Aasta eksportöör 2007" tiitliga pärjatud Krimelte toodangut eksporditakse rohkem kui 30 riiki maailmas. Krimelte tooteid müüakse teiste seas Venemaal, Ukrainas, Kasahstanis, Lätis, Leedus, Skandinaavias, Rumeenias, Horvaatias, Suurbritannias ja Jaapanis. 2007. aastal lisandusid uute eksporditurgudena Norra, Hispaania, Bosnia ja Hertsegoviina ning Serbia. Sel aastal Azerbaidžaan ja Slovakia. Krimelte kontserni kuuluvad PENOSIL tooteid müüvad ettevõtted Eestis, Lätis, Rumeenias ja Kasahstanis. Krimelte toodang vastab ISO 14001:2004 keskkonnajuhtimissüsteemi ja ISO 9001:2000 kvaliteedijuhtimissüsteemi nõuetele.