Arhiiv

Ehitusvahtude ja vuugihermeetikute tootja Krimelte omandas 100% osaluse Taanis asuvas isepaisuvaid tihendusteipe tootvas ettevõttes Exadan Produktion A/S.

Exadan Produktion A/S käive oli 2007. a. ca 20 miljonit Taani krooni. Suurimad eksportturud on lisaks Eestile veel Saksamaa, Skandinaavia, Poola, Austria, Inglismaa, Holland. Tootmist jätkatakse Taanis. Tehingu hind on vastavalt pooltevahelisele kokkuleppele konfidentsiaalne.

„Meie jaoks on see „samm juurtele lähemale” ehk siis tootmisahelas üks samm tagasi. Kui me seni ostsime ja müüsime Penosil kaubamärgi all edasi 60% Exadani toodangust, siis nüüd oleme nende omanikud ning saame vahetult osaleda tootmis- ja arendusprotsessis,“ kommenteerib ostu Krimelte tegevjuht Alar Salum. „Edasised plaanid on firmat kasvatada ja laiendada isepaisuvate tihendusteipide müüki kõigile PENOSIL sihtturgudele. Toode sobib meie sortimenti ning täiendab suurepäraselt meie poolt pakutavat tootevalikut,“ lisab Salum.

Vahtpolüuretaani baasil isepaisuvaid elastseid tihendusteipe kasutatakse akna- ja uksekonstruktsioonide, fassaadide ja paneelidevaheliste vuukide tihendamiseks. UV-kindlad, nii sise- kui ka välistöödeks sobivad teibid tagavad tuule- ja veekindla ühenduse ning vähendavad kokkupuutes olevate ehitusmaterjalide kõdunemis- ning seennakkuseohtu.

PENOSIL ehitusvahte ja vuugihermeetikuid tootev Krimelte ekspordib oma toodangust 95 protsenti enam kui 30 riiki. Lisaks Exadan Produktion A/S-le kuuluvad Krimelte kontserni veel PENOSIL tooteid müüvad ettevõtted Eestis, Lätis, Rumeenias ja Kasahstanis ning Tempsi fassaadiplaatide tootmis- ja turustusüksused Eestis ning Leedus.