Arhiiv

Aktiivne müük ja tugeva brändi arendamine on aidanud ehituskeemiaettevõttel Krimelte jõuda väikeselt Eesti turult 70 maailma riiki, rääkis SEB korraldatud seminaril Innovatsioonilabor 2015 Krimelte müügi- ja tootmisüksusi koondava Wolf Groupi tegevjuht Alar Salum.

Ettevõtte ühe tuntuma toote, Penosili brändi kujundamine algas 2005. aastal. „Enne seda nägi tooteperekond kirju välja, kuid tänaseks oleme tugeva brändi üle uhked,“ märkis Salum.

Rahvusvahelise edu aluseks on kohaliku olustiku tundmine. „Krimelte ekspordijuht Brasiilias on endine jalgpallur Tarmo Nork, kes leidis kohalikega kiiresti „ühise keele“ ja naasis kohe kahe-kolme lepinguga,“ ütles Salum.

Digitaalsetest lahendusest rääkides märkis Salum, et kui tulevikus hakatakse näiteks senituntud ehitamise asemel hooneid 3D-printima, peab ka Wolf Group oma äris sellele valdkonnale mõtlema.
Wolf Groupi turustatavate toodete seas on kaubamärgid Penosil, Olivé ja Tempsi, kuid ettevõtte tooteid turustatakse ka mitmete üle maailma tuntud brändide all. Wolf Groupi tootmisüksused asuvad Eestis, Hispaanias, Venemaal ja Brasiilias.

SEB poolt Tallinnas toimunud sündmusel Innovatsioonilabor 2015 esinesid mitmed Euroopa hinnatud ja kogenud ärijuhid, innovaatorid ning ettevõtluskonsultandid. Tallinnas osales üritusel 350 ning kolmes Balti riigis kokku ligi 900 innovatsioonihuvilist.