Arhiiv

Eesti päritolu Euroopa juhtiva vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootja Krimelte ettevõtete gruppi kuuluv Impextra ostis osaühingult V-Tempsi fassaadiplaatide tootmisüksuse.

Juhatuse esimehe Jaan Puusaagi kinnitusel on juba mõnda aega turul aktiivselt ringi vaadatud ning laienemisvõimalusi otsitud. „Tempsi fassaadiplaatide äri omandamine on suurepärane projekt, kus Krimelte 15 aasta jooksul kogunenud ehitusmaterjalide tootmise ja turunduse kogemust ning oskust laiemalt ära kasutada,“ sõnas Puusaag.

V-Tempsi juhatuse esimehe Aare Võsu sõnul on Krimelte näol tegemist tugeva tegijaga, kes suudab äri jõudsalt edasi arendada. „Usun, et selle ostuga õnnestub Krimeltel kasutada oma väga edukaks osutunud oskusi nii ehitusmaterjalide suurtootmisel kui ka turundamisel erinevatel eksporditurgudel,“ lisas Võsu.

Tehinguga läksid Impextrale üle kõik õigused kaubamärgile Tempsi-plaat ja Tempsi-colour, samuti õigused nende kaubamärkide all toodetud fassaadimaterjalide turustamiseks nii Eestis kui ka mujal lähiregioonides.

Lisaks omandati ka Leedu ettevõtte UAB Vilsoplat koos tervikvaraga. Ettevõte tegeleb Vilsoplat kivipinnatud ja Vilsoplat-colour värvitud fassaadiplaatide tootmise ja turustamisega Leedus. Mõlema tehingu hind on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne. Tehingut finantseeris Sampo Pank.

Tempsi-Plaat on kivipinnatud ja Tempsi-Color värvitud puitlaast-tsementplaat, mida kasutatakse ehitustel sise- ja väliskonstruktsioonides. Toote omadusteks on hea soojus- ja heliisolatsioon, tule-, seene- ja putukakindlus, külma- ja niiskuskindlus, mehhaaniline tugevus ning põlemisel vähese suitsu teke. Enim kasutatakse Tempsi plaate dekoratiivsete nn ventileeritavate fassaadide ja soklite viimistlemiseks.

Krimelte on Eesti päritolu Euroopa juhtiv vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootja, mis ekspordib oma toodangust 95 protsenti.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatud konkursi raames "Aasta eksportöör 2007" tiitliga pärjatud Krimelte toodangut eksporditakse rohkem kui 30 riiki maailmas. Krimelte keskkonna- ja kvaliteedijuhtimissüsteem vastavad ISO 14001:2004 ja ISO 9001:2000 nõuetele.

OÜ Impextra on Krimelte ettevõtete gruppi kuuluva Penosil Eesti enamusosalusega tütarfirma, mis keskendub Tempsi fassaadiplaatide tootmisele ja turundamisele emaettevõtte müügigeograafiat järgides. Penosil Eesti on Krimeltele kuuluva kaubamärgi Penosil all turustatavate montaa˛ivahtude, hermeetikute ja ehitusliimide hulgimüüja Baltikumis ja Soomes.