Arhiiv

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppekava butafoor-dekoraatori eriala üliõpilased saavad tänu koostöölepingule Krimeltega kasutada õppetöös kodumaist Penosil ehitusvahtu. Ehitusvaht võimaldab arendada modelleerimisoskust ja valmistada erinevaid dekoratsiooni ja butafoorseid elemente.
Etenduskunstide osakonna juhataja Jaanika Juhansoni sõnul on nüüd esimest korda võimalus katsetada Penosil vahtu õppeülesannete täitmisel ning tulemusi kasutada laialdaselt osakonna sõnateatri ja tantsulavastustes.

Esimest korda sai Viljandis Penosil vahust tehtud skulptuuri näha eile, 25. mail Tallinn Treff Festivali lisaprogrammi Viljandi Treff raames, mil Viljandi linnaruumis veeretati tuntud müüdi järgi valminud Sisyphose kivi. DSC_0093Piltide vaatamiseks vajuta kõrvalolevale pildile.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia edendab ja hoiab rahvusülikooli osana eesti rahvuskultuuri. Kultuuriakadeemias õpetatavate erialade seas on valdavad loomingulised suunad, kõrghariduse omandamise võimalus on 13 rakenduskõrgharidusõppekava ning 1 bakalaureuseõppekava alusel.  2010. aasta 15. oktoobri seisuga õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias 984 üliõpilast. Lisainfo www.kultuur.edu.ee

Wolf Group koondab Euroopa juhtiva ehituskeemia ja -materjalide tootja, Krimelte, müügi- ja tootmisettevõtteid Eestis ning välismaal. Wolf Grupi tehased asuvad Eestis ja Venemaal, müügiüksused nii Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Rumeenias, Bulgaarias, Taanis kui Kasahstanis. Ekspordigeograafia hõlmab ligi 50 riiki Norrast Austraaliani, Brasiiliast Jaapanini.