Arhiiv

18. mail Rahumäe põhikoolis toimunudl „Rattaga kooli” üritusel avati Krimelte Tempsi poolt projekteeritud ning spetsiaalselt Rahumäe põhikooli jaoks välja ehitatud ainulaadne rattamaja ja Nõmme Linnaosavalitsuse poolt paigaldatava rattaparkla. Ürituse kaudu pöörati samuti tähelepanu ohutule rattasõidule ning turvavarustusele.  

Tallinna Rahumäe Põhikool pälvis koostöös Tallinna Transpordiametiga Eestist ainukesena rahvusvahelisel projektikonkursil „Rattaga kooli” 1000€ toetuse Poolast.Jalgarattamaja

Projekti raames valmis kooliõuele rattamaja, kus suvisel ajal saab hoida tõukerattaid ja rulasid ning talvisel ajal kelke ja suuski.

“Algselt planeeritule kasvas ehitise maht aga oluliselt suuremaks ja tuli leida lisatoetust,” rääkis Tallinna Rahumäe Põhikooli projektijuht Marge Aaslaid. Aaslaid lisas, et lastevanemate kaudu leiti projektile ka suursponsori Krimelte Tempsi näol, kes ehitise projekteeris, valmistas ja paigaldas ning pani ise poole puuduolevast summast juurde.

”Lapsevanemad haakusid ideega hästi ja soovisid ka ise projekti toetada,” rõõmustas Aaslaid. Lastevanemate toetusest on planeeritud paigaldada suve jooksul rattamaja sisekinnitused-riiulid.

Rahumäe Põhikoolis toimuvad terve maikuu jooksul mitmed teemaga seotud üritused – interaktiivne koolitee kaardistamine arvutitundides, rattaretked kehalise kasvatuse tundide raames, liiklusloengud ja plakatite joonistamine teemal „Ohutu koolitee”.

Wolf Groupi kuuluv Krimelte Tempsi on pioneeriks liginullenergia hoonete terviklike fassaadilahenduste tarnijate hulgas. Ettevõte tarnib laia valikut tsementlaast- ja magneesiumfiiberplaate ning toodab nende baasil loodusliku kivipuruga kaetud ja värvitud viimistlusplaate. Lisaks plaatidele leiab valikust kõik vajalikud toestus, tihendus, soojustus ja kinnitusvahendid kuni viimase kruvini.