Arhiiv

Ligi 95% oma toodangust eksportiv vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootja Krimelte ja Tartu Ülikooli Sihtasutus kuulutasid välja stipendiumi toetamaks hariduse omandamist ja teadustöö tegemist keemia erialal.

Stipendiumile saavad kandideerida Taru Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna keemia eriala magistrandid. „Tartu Ülikooliga seob meid pikki aastaid kestnud koostöö ning antud stipendiumikonkursi käivitamine on viljakate ühisprojektide loomulik jätk,“ rääkis äsja välja kuulutatud stipendiumifondist Krimelte tegevdirektor Alar Salum. 

Salumi sõnul on ehituskeemiamaailma areng olnud muljetavaldav.  „Eduteguriks on jätkuvalt valdkonnaarengutega sammu pidamine ning sellest johtuvalt on ka meie soov innustada õpilasi uurima polüuretaanvahu tootmises kasutatavaid kaasaegseid meetodeid,“  põhjendas Salum konkursile oodatavate magistritööde teemavalikut.

Stipendiumi saaja valitakse välja novembrikuu jooksul Krimelte ja Tartu Ülikooli esindajate poolt ning stipendium antakse üle emakeelse ülikooli aastapäeval detsembrikuu alguses.