Arhiiv

Uudised

Krimelte sünnipäev tõi suure annetuse

20.11.19

Egert Kamenik 0006

Krimelte tähistas oma 25-ndat tegevusaastat suurejoonelise juubeligalaga 15. novembril Noblessneri valukojas, kus tänati Krimelte töötajaid, kliente, tarnijaid ja koostööpartnereid. Selle raames andis Krimelte õnnitlejatele võimaluse kingituse toomise asemel teha annetus Heateo Sihtasutusele.

Krimelte on oma heategevuses pidanud alati kõige olulisemaks ühiskonna arengule kaasaaitamist. Oleme mitme jõulise rahvusvahelise algatuse kaudu aastaid toetanud õpiraskuste ja terviseprobleemidega lapsi.

Alates 2011. aastast oleme toetanud Heateo Sihtasutuse tööd, kus erinevad algatused on avaldanud palju positiivset mõju. Heategu on käivitanud mitmed programmid, mis parandavad laste ja perede heaolu – panustades hariduse kvaliteeti, aidates vähendada kiusamist koolides või andes noortele läbi jalgpalli oskused elus hästi hakkama saada. Nende seas mõned näited nagu Noored Kooli, Kiusamisvaba Kool ja SPIN.

Kokku toetasid õnnesoovijad sihtasutust 16 788 euroga. Suur-suur tänu kõikidele lahketele õnnitlejatele!

Hanketeade

17.11.19

Krimelte Tallinna tootmine12

Seoses tootmisvõimsuse ja efektiivsuse suurendamisega kuulutab Krimelte OÜ välja alljärgnevad hanked:

• 8-pesaline silikoontuutu pressvorm (pakkumuse esitamise tähtaeg 27.11.2019 16:00 GMT +2, lepingu sõlmimise tähtaeg 05.12.2019, tööde valmimise tähtaeg 01.05.2020)
• Korkidesse kinda paigalduse masin (pakkumuse esitamise tähtaeg 10.12.2019 10:00 GMT +2, lepingu sõlmimise tähtaeg 19.12.2019, tööde valmimise tähtaeg 01.05.2020). Hange on avaldatud viitega eelmisele samanimelisele hankele viitenumbriga 216244.
• Jaotusalajaama rekonstrueerimine (pakkumuse esitamise tähtaeg 16.12.2019 16:00 GMT +2, lepingu sõlmimise tähtaeg 10.01.2020, tööde valmimise tähtaeg 01.05.2020)

Täiendava informatsiooni saamiseks palume võtta ühendust hankevastutaja Mihkel Evard’iga  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja koopiana  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või läbi Riigihangete Registri vastava hanketeatise (viitenumbrid vastavalt 216245, 217158 ja 216858) https://riigihanked.riik.ee/

Projekt taotleb rahastust Euroopa Liidu Regionaalarengu fondist (Projekt nr 2014-2020.4.03.19-0461).

 

Krimelte 25 - Täname teid usalduse eest!

03.11.19

lahepilteesti

Sel aastal tähistab Eesti kapitalil põhinev ehitusmaterjalide tootja ja üks Eesti suurimaid eksportööre Krimelte OÜ oma 25. aastapäeva. Ettevõte alustas tegevust 1994. aastal kaubandusettevõttena, neli aastat hiljem käivitas oma tootmise ning tänaseks on üks Euroopa juhtivaid ehituskemikaalide ja ‑materjalide tootjaid.

Oma 25 tegevusaasta jooksul on Krimelte saavutanud laia tunnustuse ning võitnud mitmeid mainekaid auhindu nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Ettevõte on pälvinud väljapaistvad auhinnad nagu „Aasta Eksportöör“ ja „Disaini Rakendaja“ ning esindanud Eestit European Business Awards konkursil.

Krimelte on seadnud nii oma toodetele kui materjalidele kõrgeimad kvaliteedistandardid. Peaaegu pooled Krimelte toodetest on valmistatud lepinguliste ehk private label toodetena paljude maailma juhtivate jaemüüjate jaoks, samas kui lai valik Krimelte enda kaubamärkide Penosil ja Olivé tooted vallutavad nõudlikud turud kogu maailmas.

Kõik Krimelte tootmisüksused ja müügiettevõtted on koondatud Wolf Group’i brändi alla. Täna müüb Wolf Group enam kui 70 riiki maailmas ning grupi ettevõtete müügikäive ulatus 2018. aastal 105 miljoni euroni.

Ettevõte jätkab kasvu ja pidevat laienemist. Käesoleva aasta 30. aprillil omandas Krimelte 100%lise osaluse Hispaania ettevõttes Olivé Química S.A, mis tegeleb silikoonide, hermeetikute ja liimide arendamise, tootmise ning müügiga. 100%lise osaluse saavutamine Hispaania tütarettevõttes oli Wolf Groupi | Krimelte jaoks strateegiline samm, et omandada tugevam positsioon Olivé Química koduturgudel, kuhu peale Hispaania kuuluvad veel Portugal, Prantsusmaa ja Ühendkuningriik, ning eksporditurgudel rohkem kui 50 riigis. Ettevõttes töötab üle 100 inimese ja eelmisel aastal moodustas ettevõtete konsolideeritud käive ligi 22,5 miljonit eurot. Alates oktoobrist kannab Hispaania ettevõte ka uut nime - Krimelte Iberia S.A.U.

„Töö ei ole kindlasti veel lõppenud ja ei lõpe loodetavasti kunagi. Kuid teadmine, et kodus on asjad korras, sisendab meile enesekindlust, mida vajame, et taas uute väljakutsetega rinda pista. Ja seda parimate inimestega,“ räägib Wolf Groupi | Krimelte asutaja, Jaan Puusaag.

Kasutamegi siinkohal võimalust tõsta esile Krimelte töötajate pühendumist ja professionaalsust ning tänada kõiki tarnijaid ja kliente toetuse eest, kes on meid saatnud nende aastate jooksul.

Wolf Group koondab Euroopa juhtiva ehituskeemia ja -materjalide tootja Krimelte müügi- ja tootmisettevõtteid Eestis ning välismaal. Wolf Groupi tehased asuvad Eestis, Hispaanias ja Venemaal ning müügiüksused Balti riikides, Venemaal, Ukrainas, Rumeenias, Hispaanias, Prantsusmaal, Portugalis ja Ühendkuningriigis. 

Vaata lähemalt Wolf Groupi ajatelge siin.

 

Eestis arendatakse ehituskeemia tooteid kogu maailmale

08.10.19

laboripilt

Krimelte kui Euroopa ühe suurima ehituskeemia tootja konkurentsieeliseks on nende enda tootearendus: pea 100% toodangust on välja töötatud ettevõtte enda laborites.

Krimelte on pingutanud tootearenduse nimel peaaegu ettevõtte 25-aastase ajaloo algusest saati: pärast esimest nelja aastat edasimüüjana tegutsemist langetati otsus alustada 1998. aastal ise tootmisega. Just siis algas omatoodete arendamine.

Krimelte tootmisüksused ja müügiettevõtted on koondatud Wolf Groupi brändi alla, ettevõtte laborid asuvad Eestis, Hispaanias ja Venemaal. Tänaseks on grupi tasandil välja töötatud sadu tootevalemeid: kõiki neid küll ei kasutata oma kaubamärkide tootmiseks, umbes pool Krimelte toodangust läheb private label’itena Krimelte klientidele ning eksporditakse enam kui 70 riiki üle maailma. Kuna klientidel endal puudub reeglina vajalik tootearenduse oskusteave, ei tulda vajalikku toodet tellima oma valem näpus, vaid toote arendab neile Krimelte.

Loe täispikka artiklit tänasest ajakirjast TööstusEST: link

Soojusta kiirelt pihustatava vahuga

23.09.19

Kes ei tahaks hommikul kauem magada või lubada endale keset tööpäeva lisakohvipausi? Eesti ettevõtte, Krimelte arendustöö tulemusena sündis Euroopa esimene madala isotsüandaadisisaldusega pihustatav vaht, mille abil saab soojustust kiirelt ja mugavalt lehvikukujuliselt peale kanda. Ning ka kasutusvõimalusi on kordades rohkem kui üks või kaks.

Kantar Emori 2019.aasta kodukinnisvara uuring näitab, et 39 protsenti Eesti elanikest kavatseb lähema viie aasta jooksul vahetada eluaset. 96 protsendi jaoks on elamispinna valikul või ehitusel eriline tähtsus selle energiaklassil. Energiatõhusas hoones on hoolikalt läbi mõeldud välistarindite lahendused soojakadude vähendamiseks ning elimineeritud planeerimatud õhulekked ja külmasillad. Ehitistes on mitmeid kohti, kus tavapäraste soojustusmaterjalide kasutamine pole võimalik–karkassi nurgad, kitsad ja ebatasased pinnad ning torude ja juhtmete tagused. Siin on suureks abiks ja tihti ainuvõimalikuks lahenduseks spetsiaalse koostise ja erilise pihustiga soojustusvaht.  Pihustusotsikut saab kasutada vertikaalses või horisontaalses asendis. Mida kaugemalt pihustada, seda suurema ala saab soojustada, kuid optimaalne kaugus on 40 cm pinnast. Vaht paisub 100%.  Järgmise kihi võib pihustada 60 minuti möödudes. Kihtide arv pole piiratud

Kümme probleemi, mille lahenduseks on pihustatav vaht*

Fassaadi- ja seinasoojustuse pinnaparandustööd hoone välispiirdel. Kõikvõimalikud nurgad, välja- ja sisseasted, kumerused ning ebamäärase kujuga tühimikud või augud, mille täitmiseks ei ole kerge leida sobivat materjali või mugavat paigaldusviisi, on pihustatava soojustuse pärusmaa. Hoone välispiirdele kantud õhutihe vahukiht tagab tõhusa kaitse külma ja tuule eest. Kuigi tootel on koostisest tulenevalt suurem UV-kindlus, tuleb paigaldatud vaht ikkagi katta, et kaitsta seda  ilmastikumõjude eest.

Kondensaat külmadel pindadel. Kuumas kliimas on igapäevane mure kondensaadi tekkimine külmadel pindadel- mahutite, torude või paakide välispinnal. Eestis ollakse soojadel suvekuudel samamoodi hädas „tilkuvate“ või veepiiskadega kaetud külmaveetorudega. Külmale pinnale õhuniiskuse kondenseerumise vältimiseks on lahenduseks pihustatav soojustusvaht. 

Vee- ja ventilatsioonitorude isoleerimine. Hoonetes, kus torud kulgevad kütmata keldrites või ruumides, on probleemiks kondensaat ja soojakadu. Torude hea tervise tagab nende korralik isolatsioon. Kuna torud on kujult kumerad ning nende läbimõõt varieerub seinast seina, on villa panek küll levinud, kuid see võib olla ääretult tüütu. Pihustatav vaht on lahendus just erikujuliste ja ebatasaste pindade katmiseks.

Väikeehitiste soojustamine. Puuduliku soojustusega ruumide- kuuride, garaažide, pööningute,  keldrite, rõdude soojustamine pihustatava vahuga on pühapäevaehitajale palju mugavam kui suuremahuliste soojustusplaatide ja kivivillaga. Pole vaja muretseda transpordi ja kinnituste pärast,  

Lemmikloomade õuemajad ja -kuudid. Eestis on uhkeid koerakutsikaid ja vabapidamiskanu, kelle majade ehitusel on soojustuseks kasutatud pihustatavat vahtu.

Autoelamu või kaubiku soojustamine. Kaubiku soojustamisel pole soojustatav pind eriti suur, kuid seal on palju urkeid ja nurgataguseid, kuhu on isolatsiooniplaate raske paigaldada. Spreiotsikuga, mis ühildub enamuse vahupüstolitega, pääseb sellistesse kohtadesse hõlpsalt ligi.

Katuse soojustuse pisiparandused. Rasked kohad soojustamisel on kõikvõimalikud sõlmed ja erinevate tasapindade lõikejooned. Katuses on kaldenurgast tulenevalt ebamugavaid kohti, kuhu on võimatu soojustamiseks ligi pääseda. Lisaks on komplitseeritud sõlmeks katuseaken. Katusepaigaldajad puutuvad tihti kokku halvasti paigaldatud katuseakendega. Nende lahtivõtmine on suur töö ja pealegi on mitmeid töölõike, kus villa panna ei saagi.  Balloonis olev soojustus, mida kohapeal kitsaste avauste soojustamiseks toota, on lahendus, mida katuseparandajad on aastaid oodanud.

Soojustamata katusealuste kasutusmugavuse suurendamine. Soojustamata plekk-katusega katusealused, näiteks aia- või laste mängumajad kipuvad temperatuuride vahe korral kõvasti tilkuma. Eriti tihti tuleb neid olukordi ette kevadel, mil katus on kaetud lumega ning katuse temperatuur on nulli ringis, kui õhk varjualuses võib olla juba kümmekond plusskraadi. Pleki alapinnale tekib kondensaat ja see põhjustabki tilkumist. Vihma käest räästa alla saamiseks tasub plekk-katuse soojustamine ette võtta.

Auto tuunimine. Sõidukite tuunimisega seotud ettevõtetes, kus masinaid ilusamaks, võimsamaks ja tehniliselt paremaks ehitatakse, kasutatakse pihustatavat vahtu salongis sõidumüra vähendamise eesmärgil ning helisüsteemi ümberehituseks.

Kümblustünni soojustamine. Soojustatud kümblustünn soojeneb kaks korda kiiremini, hoides nii kokku raha, energiat ja aega. Plastikust tünniosa väljastpoolt soojustamiseks tuleb tavaliselt spetsiaalne teenusepakkuja kutsuda. Pihustatava soojustusmaterjaliga saab töö ise sobival ajal ära teha.

pilt1

pilt2

Lisainformatsiooni toote kohta leiad siit.

 

 

Krimelte: veerandsada aastat tootmist ja tootearendust

11.09.19

Krimelte WG peakontor2

Eesti ehitusvahtude ja silikoonide tootja Krimelte tähistab tänavu 25. juubeliaastat. Omas valdkonnas sõna otseses mõttes igal mandril tuntud ettevõte investeerib aastas umbes üks miljon eurot tootearendusse ning annab tööd üle maailma enam kui 400 töötajale, keda kutsutakse hellitavalt huntideks.

Algusaastail, mil Krimelte tehas Lasnamäel alles oma tegevust alustas, räägiti Eesti töötleva tööstuse osas palju sellest, et sellise ala ettevõtete ainus võimalus äri tegemiseks on teha alltöövõttu suurtele rahvusvahelistele klientidele. Krimelte on aga ehe näide, kuidas oma tootmise ja tootearendusega võib jõuda väga kaugele. 1994. aastal ehi...

Loe täispikka artiklit tänasest Äripäeva Ehitusuudiste erilehest:
https://www.ehitusuudised.ee/sisuturundus/2019/09/11/krimelte-veerandsada-aastat-tootmist-ja-tootearendust

Krimelte uus juhatuse liige on Eddi Joost

02.09.19

eddikoos

Käesoleva aasta augustikuus nimetati Krimelte neljandaks juhatuse liikmeks Eddi Joost, kelle vastutusalaks on Krimelte grupi finantsvaldkonna juhtimine. Ettevõtte juhatuses jätkavad esimees Peeter Tohver ning Jaan Puusaag ja Jaanus Paeväli.

Peeter Tohver põhjendab Eddi Joosti kaasamist grupi ärimahu kasvuga, mistõttu muutub üha olulisemaks rahavoo juhtimine ja suhted finantsasutustega. „Juhatuse liikmena saab Eddi finantsvaldkonna juhtimisel efektiivsemalt tegutseda, “ kinnitab Tohver.

Eddi on igapäevaselt osalenud juhatuse töös alates 2018. aastast, mil ta liitus Krimelte hundikarjaga. „Võtan juhatuse liikmeks nimetamist suure tunnustusena seni tehtule ning annan endast jätkuvalt parima ettevõtte ja kogu meeskonna arendamisse,“ sõnab Joost.

Eddi Joost on lõpetanud Tallinna Ülikooli praktilise filosoofia magistriõppe ja EBS bakalaureuseõppe majanduses. Varasemalt on ta töötanud juhtivatel ametikohtadel Eesti panganduses, finantsnõustamise valdkonnas ja 2013-2018 osalenud tootmisettevõtte juhtimises. Kogemuste pagasit finants- ja tootmisvaldkonnas on tal kogunenud üle 20 aasta.

Krimelte osales jalgpalliturniiril

27.08.19

Möödunud laupäeval toimus A. Le Coq Arena kompleksis turniir Firmade Jalgpall 2019, kus oli taaskord esindatud ka Krimelte meeskond. Wolf Group|Krimelte brändijuhi Anneli Kulveri sõnul oli meeskond tulemusele orienteeritud ning rünnak igati tasemel. „Võitlesime, lõime ilusaid väravaid ning ründes tehti tehniliselt korralikku söödumängu. Kuigi pjedestaali kohta me ei saavutanud, siis häbi pole põhjust tunda,“ tõdeb Kulver.

Kokku peeti 97 kaasahaaravat jalgpallimatši, kus osales 26 meeskonda ja 5 naiskonda. Jalgpalliturniiri eesmärk on pakkuda ettevõtetele meeleolukat koosviibimist läbi põnevate jalgpallikohtumiste. 

jalkameeskond 2019

Neutraalsed vs happelised silikoonid

13.07.19

PILT.EE

Keemias liigitatakse aineid aluselisteks, neutraalseteks ja happelisteks. Ehitussilikoone jaotatakse tardumisprotsessil eralduvate ühendite järgi sarnaselt neutraalseteks või happelisteks silikoonideks.

Silikoonid on üheks tuntuimaks hermeetikute alaliigiks. Tänu elastsusele, heale liikumisvõimele vuugis, kõrgele UV- ning ilmastikukindlusele leiavad need kasutust paljudes erinevates rakendustes. Vaatleme kahte silikoonitüüpi ning nende kasutuskohti alljärgnevalt lähemalt.

Erinevus ei seisne ainult lõhnas

Nii neutraalsed kui ka happelised ühekomponentsed silikoonid tarduvad õhuniiskuse toimel. Kuigi tardunult näivad mõlemad äravahetamiseni sarnased, esineb nende vahel rida olulisi erinevusi, mida tuleks enne kasutamist teadvustada ja selgeks teha, et seejärel oskas juba vastavalt kasutuskohale sobiva toote valida.

Paljude jaoks seisneb neutraalsete ja happeliste silikoonide erinevus vaid lõhnas. Nagu nimigi viitab, siis happeliste silikoonide tardumisel on tunda tugevat äädikhappe lõhna. Neutraalsete silikoonide puhul on eralduvad ühendid spetsiifilise magusapoolse aroomiga või praktiliselt lõhnatud. See tuleneb neutraalsete silikoonide oksiim- või alkoksü tardumissüsteemist.

Ainult lõhnaküsimusega kahe silikooniliigi erinevused ei piirdu. Happelised silikoonid ei sobi kasutamiseks kokkupuutes katmata metallidega, kuna tardumisel eralduv äädikhape võib põhjustada korrosiooni. Samuti ei ole soovitatav kasutada happelisi silikoone tsemendi baasil toodetega (nt betoon, krohvitud pinnad, ehitusplokid jne), kuna peale tardumist ei oma need piisavat naket antud pindadega. Neutraalsed silikoonid seevastu nakkuvad eelpool nimetatud materjalidega väga hästi ja seega saab neid ka oluliselt enamates kasutuskohtades tarvitada.

Millisel juhul tuleks eelistada üht või teist tardumissüsteemi?

Asjatundmatule inimesele võiks vastata, et kahtluse korral tasuks alati eelistada neutraalset silikooni. Seda just eelpool kirjeldatud omaduste tõttu. Kui kõrvale jätta eritooted spetsiifilisteks rakendusteks, siis võib väita, et neutraalsed silikoonid töötavad suurepäraselt ka kohtades, kuhu soovitatakse happelisi silikoone. Vastupidi aga ei pruugi see väide aga kehtida. Tihendamistööd metallist sandwich-paneelide ühenduskohtades, aknapleki paigaldamisel, ventilatisoonitöödel, betoonfassaadide ning müüritiste vuukides on vaid mõningad näited, kus korrektselt paigaldatud neutraalne silikoon töötab, kuid happeline mitte.

Siiski ei maksa unustada, et on kasutuskohti, kus happelised silikoonid täidavad suurepäraselt neile esitatud ootusi ning on ainuõigeks valikuks. Näiteks sanitaarruumide tihendamistöödel, kus peamiselt kasutatavateks materjalideks on keraamilised plaadid, klaas, anodeeritud alumiinium, sobivad happelised silikoonid ideaalselt ning omavad ka teatavat hinnaeelist neutraalsete silikoonide ees. Lisaks ka klaas-klaas ühenduste, näiteks klaasvaheseinte, hermetiseerimistööd, kus tuleb välja üks happelise silikooni eelis võrreldes neutraalsega- nimelt on happeline värvitu silikoon oluliselt läbipaistvam kui analoogne neutraalne silikoon.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et silikooni valides on oluline esmalt mõelda, mis kasutuskohta seda vaja on ning milliste materjalidega see nakkuma peaks. Spetsiifilisema info tarvis saab abi meie müügiesindajalt.

Vaata ka:

Happelised silikoonid

Neutraalsed oksiimsilikoonid

Neutraalsed alkoksüsilikoonid

Tekst: Kuldar Kongo, tootejuht

Ettevõttesisest tootearendust märgatakse ja tunnustatakse

20.06.19

Foam on glass Edit veebi

Wolf Group|Krimelte on aastaid panustanud toote- ja töövahendite disaini, andmaks lisaväärtust ettevõttes arendatud vuugitäiteainetele ja ehitusliimidele.

2011.aastal pälvis Krimelte Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Kaubandus- ja Tööstuskoja ning Tööandjate Keskliidu väljaantava "Disaini Rakendaja 2011" auhinna. Tunnustuse tõi PENOSIL EasyGun vahu tarvis välja töötatud, rahvusvaheliselt patenteeritud aplikaator. Kui vahupüstoli või kõrsaplikaatoriga paigaldataval ehitusvahul on tavaliselt erinevusi struktuuris ja saagikuses, siis EasyGun vaht on kvaliteedis alla andmata edukalt kasutatav spetsiaalse aplikaatoriga.

2018.aastal jõudis PENOSIL EasyPRO sarja hermeetikutega kaasas olev spaatel Eesti Disainerite Liidu auhinna Bruno insenertehnilise tootedisaini lõppvooru. Spaatli puhul oli väljakutseks ühendada tööstuslik tootmine, funktsionaalne disain, ergonoomilisus ning parim kasutajakogemus. Originaalsest disainiloomingust on loota majanduslikku edu ka uusimalt tootetehnoloogiliselt saavutuselt, milleks on erilise pihustusotsikuga soojustusvaht PENOSIL EasySpray (toode pildil, rohkem infot toote kohta leiad siit).

Kuna Wolf Group|Krimelte on järjepidev strateegilise disaini rakendaja, palus EAS oma tootearendusprogrammi „Disaini Meistriklass“ žüriisse Wolf Group|Krimelte turundusdirektori Tiit Arro. 6-liikmelise žürii peamine eesmärk oli hinnata osalenud ettevõtete poole aasta töö potentsiaali, ideid, prototüüpi ning tegevusi. Programmis osalejate seas oli nii Eesti kui maailmatasemel tipptegijaid, nt Elkdata, Radis, Sarkop, Thermory, Creditinfo Eesti jne. 10 000-eurose auhinna, et oma tootearendusideed edasi arendada, sai Factory Seven OÜ. Tegu on ventilatsioonitoodetele spetsialiseerunud ettevõttega, mis lõi programmi käigus suurköökidele omanäolise disaini, hea funktsionaalsuse ning LED valgustusega moodul-köögikubu. „Factory Seven´i puhul joonistus selgelt välja, kui oluline on tootearenduse jaoks kliendiintervjuud ja silmast-silma suhtlus, et saavutada parim kasutajakogemus,“ toob Tiit Arro välja võitja eelised. „Nende esitlus oli väga kaasahaarav ning avardas ka minu kui žüriiliikme perspektiivi ja kinnitas seniseid tõekspidamisi. Samuti oli huvitav mööblitootja Radise Saksamaa case-study, mis pani igat žüriiliiget korraks mõtlema, kas ettevõttega, kus töötan, on kliendil lihtne ühendust saada, et oma tellimus sooritada,“ tõdeb Arro.