Arhiiv

Uudised

Eestis arendatakse ehituskeemia tooteid kogu maailmale

08.10.19

laboripilt

Krimelte kui Euroopa ühe suurima ehituskeemia tootja konkurentsieeliseks on nende enda tootearendus: pea 100% toodangust on välja töötatud ettevõtte enda laborites.

Krimelte on pingutanud tootearenduse nimel peaaegu ettevõtte 25-aastase ajaloo algusest saati: pärast esimest nelja aastat edasimüüjana tegutsemist langetati otsus alustada 1998. aastal ise tootmisega. Just siis algas omatoodete arendamine.

Krimelte tootmisüksused ja müügiettevõtted on koondatud Wolf Groupi brändi alla, ettevõtte laborid asuvad Eestis, Hispaanias ja Venemaal. Tänaseks on grupi tasandil välja töötatud sadu tootevalemeid: kõiki neid küll ei kasutata oma kaubamärkide tootmiseks, umbes pool Krimelte toodangust läheb private label’itena Krimelte klientidele ning eksporditakse enam kui 70 riiki üle maailma. Kuna klientidel endal puudub reeglina vajalik tootearenduse oskusteave, ei tulda vajalikku toodet tellima oma valem näpus, vaid toote arendab neile Krimelte.

Loe täispikka artiklit tänasest ajakirjast TööstusEST: link

Soojusta kiirelt pihustatava vahuga

23.09.19

Kes ei tahaks hommikul kauem magada või lubada endale keset tööpäeva lisakohvipausi? Eesti ettevõtte, Krimelte arendustöö tulemusena sündis Euroopa esimene madala isotsüandaadisisaldusega pihustatav vaht, mille abil saab soojustust kiirelt ja mugavalt lehvikukujuliselt peale kanda. Ning ka kasutusvõimalusi on kordades rohkem kui üks või kaks.

Kantar Emori 2019.aasta kodukinnisvara uuring näitab, et 39 protsenti Eesti elanikest kavatseb lähema viie aasta jooksul vahetada eluaset. 96 protsendi jaoks on elamispinna valikul või ehitusel eriline tähtsus selle energiaklassil. Energiatõhusas hoones on hoolikalt läbi mõeldud välistarindite lahendused soojakadude vähendamiseks ning elimineeritud planeerimatud õhulekked ja külmasillad. Ehitistes on mitmeid kohti, kus tavapäraste soojustusmaterjalide kasutamine pole võimalik–karkassi nurgad, kitsad ja ebatasased pinnad ning torude ja juhtmete tagused. Siin on suureks abiks ja tihti ainuvõimalikuks lahenduseks spetsiaalse koostise ja erilise pihustiga soojustusvaht.  Pihustusotsikut saab kasutada vertikaalses või horisontaalses asendis. Mida kaugemalt pihustada, seda suurema ala saab soojustada, kuid optimaalne kaugus on 40 cm pinnast. Vaht paisub 100%.  Järgmise kihi võib pihustada 60 minuti möödudes. Kihtide arv pole piiratud

Kümme probleemi, mille lahenduseks on pihustatav vaht*

Fassaadi- ja seinasoojustuse pinnaparandustööd hoone välispiirdel. Kõikvõimalikud nurgad, välja- ja sisseasted, kumerused ning ebamäärase kujuga tühimikud või augud, mille täitmiseks ei ole kerge leida sobivat materjali või mugavat paigaldusviisi, on pihustatava soojustuse pärusmaa. Hoone välispiirdele kantud õhutihe vahukiht tagab tõhusa kaitse külma ja tuule eest. Kuigi tootel on koostisest tulenevalt suurem UV-kindlus, tuleb paigaldatud vaht ikkagi katta, et kaitsta seda  ilmastikumõjude eest.

Kondensaat külmadel pindadel. Kuumas kliimas on igapäevane mure kondensaadi tekkimine külmadel pindadel- mahutite, torude või paakide välispinnal. Eestis ollakse soojadel suvekuudel samamoodi hädas „tilkuvate“ või veepiiskadega kaetud külmaveetorudega. Külmale pinnale õhuniiskuse kondenseerumise vältimiseks on lahenduseks pihustatav soojustusvaht. 

Vee- ja ventilatsioonitorude isoleerimine. Hoonetes, kus torud kulgevad kütmata keldrites või ruumides, on probleemiks kondensaat ja soojakadu. Torude hea tervise tagab nende korralik isolatsioon. Kuna torud on kujult kumerad ning nende läbimõõt varieerub seinast seina, on villa panek küll levinud, kuid see võib olla ääretult tüütu. Pihustatav vaht on lahendus just erikujuliste ja ebatasaste pindade katmiseks.

Väikeehitiste soojustamine. Puuduliku soojustusega ruumide- kuuride, garaažide, pööningute,  keldrite, rõdude soojustamine pihustatava vahuga on pühapäevaehitajale palju mugavam kui suuremahuliste soojustusplaatide ja kivivillaga. Pole vaja muretseda transpordi ja kinnituste pärast,  

Lemmikloomade õuemajad ja -kuudid. Eestis on uhkeid koerakutsikaid ja vabapidamiskanu, kelle majade ehitusel on soojustuseks kasutatud pihustatavat vahtu.

Autoelamu või kaubiku soojustamine. Kaubiku soojustamisel pole soojustatav pind eriti suur, kuid seal on palju urkeid ja nurgataguseid, kuhu on isolatsiooniplaate raske paigaldada. Spreiotsikuga, mis ühildub enamuse vahupüstolitega, pääseb sellistesse kohtadesse hõlpsalt ligi.

Katuse soojustuse pisiparandused. Rasked kohad soojustamisel on kõikvõimalikud sõlmed ja erinevate tasapindade lõikejooned. Katuses on kaldenurgast tulenevalt ebamugavaid kohti, kuhu on võimatu soojustamiseks ligi pääseda. Lisaks on komplitseeritud sõlmeks katuseaken. Katusepaigaldajad puutuvad tihti kokku halvasti paigaldatud katuseakendega. Nende lahtivõtmine on suur töö ja pealegi on mitmeid töölõike, kus villa panna ei saagi.  Balloonis olev soojustus, mida kohapeal kitsaste avauste soojustamiseks toota, on lahendus, mida katuseparandajad on aastaid oodanud.

Soojustamata katusealuste kasutusmugavuse suurendamine. Soojustamata plekk-katusega katusealused, näiteks aia- või laste mängumajad kipuvad temperatuuride vahe korral kõvasti tilkuma. Eriti tihti tuleb neid olukordi ette kevadel, mil katus on kaetud lumega ning katuse temperatuur on nulli ringis, kui õhk varjualuses võib olla juba kümmekond plusskraadi. Pleki alapinnale tekib kondensaat ja see põhjustabki tilkumist. Vihma käest räästa alla saamiseks tasub plekk-katuse soojustamine ette võtta.

Auto tuunimine. Sõidukite tuunimisega seotud ettevõtetes, kus masinaid ilusamaks, võimsamaks ja tehniliselt paremaks ehitatakse, kasutatakse pihustatavat vahtu salongis sõidumüra vähendamise eesmärgil ning helisüsteemi ümberehituseks.

Kümblustünni soojustamine. Soojustatud kümblustünn soojeneb kaks korda kiiremini, hoides nii kokku raha, energiat ja aega. Plastikust tünniosa väljastpoolt soojustamiseks tuleb tavaliselt spetsiaalne teenusepakkuja kutsuda. Pihustatava soojustusmaterjaliga saab töö ise sobival ajal ära teha.

pilt1

pilt2

Lisainformatsiooni toote kohta leiad siit.

 

 

Krimelte: veerandsada aastat tootmist ja tootearendust

11.09.19

Krimelte WG peakontor2

Eesti ehitusvahtude ja silikoonide tootja Krimelte tähistab tänavu 25. juubeliaastat. Omas valdkonnas sõna otseses mõttes igal mandril tuntud ettevõte investeerib aastas umbes üks miljon eurot tootearendusse ning annab tööd üle maailma enam kui 400 töötajale, keda kutsutakse hellitavalt huntideks.

Algusaastail, mil Krimelte tehas Lasnamäel alles oma tegevust alustas, räägiti Eesti töötleva tööstuse osas palju sellest, et sellise ala ettevõtete ainus võimalus äri tegemiseks on teha alltöövõttu suurtele rahvusvahelistele klientidele. Krimelte on aga ehe näide, kuidas oma tootmise ja tootearendusega võib jõuda väga kaugele. 1994. aastal ehi...

Loe täispikka artiklit tänasest Äripäeva Ehitusuudiste erilehest:
https://www.ehitusuudised.ee/sisuturundus/2019/09/11/krimelte-veerandsada-aastat-tootmist-ja-tootearendust

Krimelte uus juhatuse liige on Eddi Joost

02.09.19

eddikoos

Käesoleva aasta augustikuus nimetati Krimelte neljandaks juhatuse liikmeks Eddi Joost, kelle vastutusalaks on Krimelte grupi finantsvaldkonna juhtimine. Ettevõtte juhatuses jätkavad esimees Peeter Tohver ning Jaan Puusaag ja Jaanus Paeväli.

Peeter Tohver põhjendab Eddi Joosti kaasamist grupi ärimahu kasvuga, mistõttu muutub üha olulisemaks rahavoo juhtimine ja suhted finantsasutustega. „Juhatuse liikmena saab Eddi finantsvaldkonna juhtimisel efektiivsemalt tegutseda, “ kinnitab Tohver.

Eddi on igapäevaselt osalenud juhatuse töös alates 2018. aastast, mil ta liitus Krimelte hundikarjaga. „Võtan juhatuse liikmeks nimetamist suure tunnustusena seni tehtule ning annan endast jätkuvalt parima ettevõtte ja kogu meeskonna arendamisse,“ sõnab Joost.

Eddi Joost on lõpetanud Tallinna Ülikooli praktilise filosoofia magistriõppe ja EBS bakalaureuseõppe majanduses. Varasemalt on ta töötanud juhtivatel ametikohtadel Eesti panganduses, finantsnõustamise valdkonnas ja 2013-2018 osalenud tootmisettevõtte juhtimises. Kogemuste pagasit finants- ja tootmisvaldkonnas on tal kogunenud üle 20 aasta.

Krimelte osales jalgpalliturniiril

27.08.19

Möödunud laupäeval toimus A. Le Coq Arena kompleksis turniir Firmade Jalgpall 2019, kus oli taaskord esindatud ka Krimelte meeskond. Wolf Group|Krimelte brändijuhi Anneli Kulveri sõnul oli meeskond tulemusele orienteeritud ning rünnak igati tasemel. „Võitlesime, lõime ilusaid väravaid ning ründes tehti tehniliselt korralikku söödumängu. Kuigi pjedestaali kohta me ei saavutanud, siis häbi pole põhjust tunda,“ tõdeb Kulver.

Kokku peeti 97 kaasahaaravat jalgpallimatši, kus osales 26 meeskonda ja 5 naiskonda. Jalgpalliturniiri eesmärk on pakkuda ettevõtetele meeleolukat koosviibimist läbi põnevate jalgpallikohtumiste. 

jalkameeskond 2019

Neutraalsed vs happelised silikoonid

13.07.19

PILT.EE

Keemias liigitatakse aineid aluselisteks, neutraalseteks ja happelisteks. Ehitussilikoone jaotatakse tardumisprotsessil eralduvate ühendite järgi sarnaselt neutraalseteks või happelisteks silikoonideks.

Silikoonid on üheks tuntuimaks hermeetikute alaliigiks. Tänu elastsusele, heale liikumisvõimele vuugis, kõrgele UV- ning ilmastikukindlusele leiavad need kasutust paljudes erinevates rakendustes. Vaatleme kahte silikoonitüüpi ning nende kasutuskohti alljärgnevalt lähemalt.

Erinevus ei seisne ainult lõhnas

Nii neutraalsed kui ka happelised ühekomponentsed silikoonid tarduvad õhuniiskuse toimel. Kuigi tardunult näivad mõlemad äravahetamiseni sarnased, esineb nende vahel rida olulisi erinevusi, mida tuleks enne kasutamist teadvustada ja selgeks teha, et seejärel oskas juba vastavalt kasutuskohale sobiva toote valida.

Paljude jaoks seisneb neutraalsete ja happeliste silikoonide erinevus vaid lõhnas. Nagu nimigi viitab, siis happeliste silikoonide tardumisel on tunda tugevat äädikhappe lõhna. Neutraalsete silikoonide puhul on eralduvad ühendid spetsiifilise magusapoolse aroomiga või praktiliselt lõhnatud. See tuleneb neutraalsete silikoonide oksiim- või alkoksü tardumissüsteemist.

Ainult lõhnaküsimusega kahe silikooniliigi erinevused ei piirdu. Happelised silikoonid ei sobi kasutamiseks kokkupuutes katmata metallidega, kuna tardumisel eralduv äädikhape võib põhjustada korrosiooni. Samuti ei ole soovitatav kasutada happelisi silikoone tsemendi baasil toodetega (nt betoon, krohvitud pinnad, ehitusplokid jne), kuna peale tardumist ei oma need piisavat naket antud pindadega. Neutraalsed silikoonid seevastu nakkuvad eelpool nimetatud materjalidega väga hästi ja seega saab neid ka oluliselt enamates kasutuskohtades tarvitada.

Millisel juhul tuleks eelistada üht või teist tardumissüsteemi?

Asjatundmatule inimesele võiks vastata, et kahtluse korral tasuks alati eelistada neutraalset silikooni. Seda just eelpool kirjeldatud omaduste tõttu. Kui kõrvale jätta eritooted spetsiifilisteks rakendusteks, siis võib väita, et neutraalsed silikoonid töötavad suurepäraselt ka kohtades, kuhu soovitatakse happelisi silikoone. Vastupidi aga ei pruugi see väide aga kehtida. Tihendamistööd metallist sandwich-paneelide ühenduskohtades, aknapleki paigaldamisel, ventilatisoonitöödel, betoonfassaadide ning müüritiste vuukides on vaid mõningad näited, kus korrektselt paigaldatud neutraalne silikoon töötab, kuid happeline mitte.

Siiski ei maksa unustada, et on kasutuskohti, kus happelised silikoonid täidavad suurepäraselt neile esitatud ootusi ning on ainuõigeks valikuks. Näiteks sanitaarruumide tihendamistöödel, kus peamiselt kasutatavateks materjalideks on keraamilised plaadid, klaas, anodeeritud alumiinium, sobivad happelised silikoonid ideaalselt ning omavad ka teatavat hinnaeelist neutraalsete silikoonide ees. Lisaks ka klaas-klaas ühenduste, näiteks klaasvaheseinte, hermetiseerimistööd, kus tuleb välja üks happelise silikooni eelis võrreldes neutraalsega- nimelt on happeline värvitu silikoon oluliselt läbipaistvam kui analoogne neutraalne silikoon.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et silikooni valides on oluline esmalt mõelda, mis kasutuskohta seda vaja on ning milliste materjalidega see nakkuma peaks. Spetsiifilisema info tarvis saab abi meie müügiesindajalt.

Vaata ka:

Happelised silikoonid

Neutraalsed oksiimsilikoonid

Neutraalsed alkoksüsilikoonid

Tekst: Kuldar Kongo, tootejuht

Ettevõttesisest tootearendust märgatakse ja tunnustatakse

20.06.19

Foam on glass Edit veebi

Wolf Group|Krimelte on aastaid panustanud toote- ja töövahendite disaini, andmaks lisaväärtust ettevõttes arendatud vuugitäiteainetele ja ehitusliimidele.

2011.aastal pälvis Krimelte Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Kaubandus- ja Tööstuskoja ning Tööandjate Keskliidu väljaantava "Disaini Rakendaja 2011" auhinna. Tunnustuse tõi PENOSIL EasyGun vahu tarvis välja töötatud, rahvusvaheliselt patenteeritud aplikaator. Kui vahupüstoli või kõrsaplikaatoriga paigaldataval ehitusvahul on tavaliselt erinevusi struktuuris ja saagikuses, siis EasyGun vaht on kvaliteedis alla andmata edukalt kasutatav spetsiaalse aplikaatoriga.

2018.aastal jõudis PENOSIL EasyPRO sarja hermeetikutega kaasas olev spaatel Eesti Disainerite Liidu auhinna Bruno insenertehnilise tootedisaini lõppvooru. Spaatli puhul oli väljakutseks ühendada tööstuslik tootmine, funktsionaalne disain, ergonoomilisus ning parim kasutajakogemus. Originaalsest disainiloomingust on loota majanduslikku edu ka uusimalt tootetehnoloogiliselt saavutuselt, milleks on erilise pihustusotsikuga soojustusvaht PENOSIL EasySpray (toode pildil, rohkem infot toote kohta leiad siit).

Kuna Wolf Group|Krimelte on järjepidev strateegilise disaini rakendaja, palus EAS oma tootearendusprogrammi „Disaini Meistriklass“ žüriisse Wolf Group|Krimelte turundusdirektori Tiit Arro. 6-liikmelise žürii peamine eesmärk oli hinnata osalenud ettevõtete poole aasta töö potentsiaali, ideid, prototüüpi ning tegevusi. Programmis osalejate seas oli nii Eesti kui maailmatasemel tipptegijaid, nt Elkdata, Radis, Sarkop, Thermory, Creditinfo Eesti jne. 10 000-eurose auhinna, et oma tootearendusideed edasi arendada, sai Factory Seven OÜ. Tegu on ventilatsioonitoodetele spetsialiseerunud ettevõttega, mis lõi programmi käigus suurköökidele omanäolise disaini, hea funktsionaalsuse ning LED valgustusega moodul-köögikubu. „Factory Seven´i puhul joonistus selgelt välja, kui oluline on tootearenduse jaoks kliendiintervjuud ja silmast-silma suhtlus, et saavutada parim kasutajakogemus,“ toob Tiit Arro välja võitja eelised. „Nende esitlus oli väga kaasahaarav ning avardas ka minu kui žüriiliikme perspektiivi ja kinnitas seniseid tõekspidamisi. Samuti oli huvitav mööblitootja Radise Saksamaa case-study, mis pani igat žüriiliiget korraks mõtlema, kas ettevõttega, kus töötan, on kliendil lihtne ühendust saada, et oma tellimus sooritada,“ tõdeb Arro.

PENOSIL on Baltikumi messidel oodatud bränd

29.05.19

imporatants Picture

Wolf Group on pea kümmekond aastat osalenud PENOSILi kaubamärgiga kevadistel Baltikumi kevadmessidel, kus esitletakse uudistooted, terviklahendusi ja -arendusi. 2019.a märtsis-aprillis oldi Eestis, Lätis ja Leedus taas väljas ühtse stendikujunduse ja sõnumiga.

Ehitusvaldkonna erialamessid Māja (Lätis), Eesti Ehitab (Eestis) ja Resta (Leedus) keskenduvad innovaatiliste tehnoloogiate ning uusima oskusteabe, kogemuste ja oskuste levitamisele. Penosil Eesti müügijuhi Eva Iškova sõnul on ehitusmesside külastajad väga erineva profiiliga, kuid suures plaanis on profi- ja koduklientide osakaal võrdne. „Sihtgrupina on esindatud kaupluste esindajad nii juhtkonna kui ka jaemüügiosakonna tasemel, profimüügi eksperdid, väikefirmad ja FIE-d ning tavakülastajad, “ jagab Iškova muljeid. Krimelte LT müügijuht Sigita Gasparaviciene tõdeb, et Leedus on messikülastajate arv summaarselt veidi vähenenud, kuid kontaktid on seda väärtuslikumad ning kõik Krimelte LT olemasolevad ja võimalikud tulevased koostööpartnerid oli esindatud.

Oskusteave ja tootearendused

PENOSILi kaubamärk seisab hea tänapäevaste tihendustööde ja lahenduste eest ning on energiatõhususe direktiivist tulenevate teemade kaaskõneleja. Oleme välja töötanud mitmeid terviklahendusi energiatõhusaks aknapaigalduseks ning tootevaliku, mis aitavad lahendada aknasõlmega kaasnevaid soojus- ja niiskustehnilisi probleeme. Messidel oli fookuses õhutihendus. Õhutiheduse olulisust illustreerib muuhulgas asjaolu, et liginullenergiahoonete puhul on selle ehitusjärgne tõendamine mõõtmise teel muutunud vältimatuks. Iga külastaja sai Wolf Groupis projekteeritud ja ehitatud PENOSIL Airtightness Simulatori abil oma silmaga näha, mis juhtudel tekivad õhulekked ning kuidas neid vältida. Klientidel oli hulgaliselt küsimusi, kas lisaks ehitusvahule tuleks kasutada ka aknalinte või miks peaks vuuke veel mastiksikihiga katma. Kõikide teemade toetuseks ja kodus süvenemiseks on Wolf Group välja töötanud brändi- ja tootepõhiseid trükimaterjale, videoid ning veebilahendusi.

Hitihoiatus

Esmaesitlusena toimus PENOSIL EasySpray pihustatava vahu tutvustus ja demonstratsioon. Puuduliku soojustusega ruumides või konstruktsiooni osades, mis põhjamaa kliimas annavad märku härmatanud pinnaga, on lahenduseks fragmentsoojustus. Külmalekete seisukohtalt on kriitilised kuurid, garaažid, pööningud, keldrid, rõdud, mahutid, torustikud jne. PENOSILil on selliste kasutuskohtade tarbeks spetsiaalse spreiotsikuga pihustatav ühekomponentne soojustusvaht EasySpray. Traditsiooniliste suuremahuliste soojustusplaatide ning kinnitusvahendite asemel saab spreivahuga soojustuse toota mugavalt kohapeal. Tänu unikaalsele pihustusotsikule on võimalik isoleerida ka ebatasaseid või raskesti juurdepääsetavaid pindu. PENOSIL EasySpray ainulaadne pihustatav vaht, mille vabade isotsüanaadi monomeeride sisaldus on peaaegu olematu, seega on vahu pealekandmine on ohutu nii tervisele kui ka keskkonnale. Krimelte Latvia suurkliendihalduri Kirills Sokolovsi sõnul oli pihustatav vaht messil suureks tõmbenumbriks. „Vahetult näha, kuidas pihustatav vaht toimib, kuidas seda peale kanda ning soovi korral oma käega proovida, tõmbas palju tähelepanu terves messihallis, “ räägib Sokolovs ning teiste riikide PENOSILi juhid kinnitavad sama.

Liimid, mis on end juba tõestanud

Lisaks on hea meel tõdeda, et PENOSIL SpeedFix liimikontseptsioon, mis koosneb üheksast eriilmelisest ehitusliimist on pälvinud professionaalide tähelepanu. SpeedFixi sarja müügiveduri, mitmeotstarbelise liimvahu kõrval küsiti ohtralt ka akrüül-, lahustipõhiste ja hübriidliimide, nende nakkumispindade ja liimimistehnika kohta.

PENOSIL on Wolf Groupi peamine bränd, mille müügiüksused asuvad nii Eestis, Lätis kui Leedus.

Wolf Group | Krimelte omandas 100% osaluse Hispaania ehituskeemia ettevõttes Olive Quimica S.A

03.05.19

UusPILT 

 

30.aprillil omandas Wolf Groupi kuuluv Krimelte OÜ 100% osaluse Hispaania ettevõttes Olivé Química S.A, mille tegevusalaks on silikoonide, hermeetikute ja liimide arendamine, tootmine ja müük. Tehingu järgselt jätkab ettevõtte juhina Wolf Group | Krimelte asutaja ja juhatuse liige Jaan Puusaag.    

Krimelte OÜ on Olivé Química S.A suuromanik aastast 2014.a, mil omandati 75% osalus tänaseks 45 aastat tegutsenud perefirmas. Eesmärgiks oli siseneda Hispaania ja Lääne-Euroopa turgudele, tugevdada tooteportfelli ning ekspordigeograafiat.

Jaan Puusaagi sõnul on Hispaania tütarettevõttes 100% osaluseni jõudmine Wolf Group | Krimelte strateegiline samm, et võtta jõulisem positsioon nii Olivé Química turgudel, milleks on Hispaania kõrval ka Portugal, Prantsusmaa, Suurbritannia kui ka eksporditurgudel enam kui 50 riigis. Olivé grupis töötab rohkem kui 100 inimest ning eelmisel aastal moodustas ettevõtete konsolideeritud käive ligi 22,5 mln eurot.

„Krimelte näitas Olivé Química S.A ostuga otsustavust Olivé kaubamärgi, tootmis- ja müügiettevõtete aktiivsemaks edasiarendamiseks ning vastutust töötajate, partnerite ja klientide ees,“ sõnas viimased pool aastat ettevõtte igapäevategevust koordineerinud Jaan Puusaag. „Tänan juhatuse nimel kõiki, kes meid selles protsessis on toetanud, “ lisas ta.

Wolf Group | Krimelte juhatuse esimehe Peeter Tohveri hinnangul on loodud suurepärased eeldused turuosa suurendamiseks hispaaniakeelsetel ning Lääne-Euroopa sihtturgudel. Tehinguga kaasnevad uued võimalused, mis aitavad tugevdada grupi positsiooni hermeetikute ja liimide arendajana ning muuta veelgi atraktiivsemaks partneriks oma klientidele üle maailma, kelle seas on nii tööstused, suurehitused, projekteerimisbürood kui ka jaekauplused. „Tere tulemast uude ajastusse! “ võtab Jaan Puusaag ostutehingu ühte lausesse kokku.

Wolf Group koondab Euroopa juhtiva ehituskeemia ja -materjalide tootja Krimelte müügi- ja tootmisettevõtteid Eestis ning välismaal. Wolf Groupi tehased asuvad Eestis, Hispaanias ja Venemaal ning müügiüksused Balti riikides, Venemaal, Ukrainas, Rumeenias, Hispaanias, Prantsusmaal, Portugalis ja Ühendkuningriigis.

www.olive-systems.com

Penosil kevadistel Baltimaade messidel

13.03.19

Kert 7

 

Wolf Groupil on hea meel kutsuda oma kliente ja partnereid külastama 33-ndat rahvusvahelist ehitusmessi „Māja I 2019“ Kipsala Rahvusvahelises Näitusekeskuses Riias 14.-17. märtsil. „Māja I“ on suurim ehitusalane üritus Lätis, kus osalevad ettevõtted ja professionaalid ehitussektorist ning muudest seotud tööstusvaldkondadest. Uut teavet Penosili toodete kohta ja praktilisi nõuandeid on võimalik saada Krimelte Latvia SIA messistendilt asukohaga H-16, hall 2.

Messidel osalemine Baltikumis on muutunud traditsiooniks, kus Penosili kaubamärgiga messistendid järgivad Krimelte turundusosakonna poolt loodud kontseptsiooni. Osalemine messidel näitab Wolf Groupi mõtteviisi – iga-aastane kohalolu on vajalik samaaegselt nii uuendusmeelsuse kui ka järjepidevuse ülesnäitamiseks. Järgmised ehitusmessid toimuvad juba aprillis Tallinnas ja Vilniuses:

Eesti Ehitab 2019               Eesti Näituste messikeskus, Tallinn, Eesti
April 3-6                              Penosil Eesti OÜ: stend C-50                                              

Resta 2019                          Leedu näituste ja konverentsikeskus LITEXPO, Vilnius, Leedu
April 24-27                          UAB Krimelte LT: stend B-09

UUS! PENOSIL EasySpray – tegemist on pihustatava isolatsioonivahuga, mida kasutatakse koos Krimelte poolt disainitud spetsiaalse vahupüstoli otsa paigaldatava pihustiotsikuga. Pihustusotsik võimaldab ebaühtlaste või raskesti juurdepääsetavate pindade isoleerimist olukordades, kus traditsiooniliste isolatsioonimaterjalide kasutamine ei ole võimalik. Kõige sagedasemad kasutuskohad on pööningud, rõdud, garaažid, keldrid, erinevad konteinerid jne. Külmade pindade isoleerimine EasySprayga võimaldab hõlpsalt ka kondensatsiooni vältida.  

AIRTIGHTNESS SIMULATOR! PENOSIL pakub laia tootevalikut, et lahendada hoonete energiatõhususega seotud probleeme. Messistendil on võimalik meie õhutiheduse simulaatoriga teostada erinevaid rõhukatseid, tuvastades sellega õhulekkeid ning samal ajal veendudes, et meie ehitusvahu ja muude tihendusmaterjalide nõuetekohane kasutamine on tõeliselt tõhus.

PENOSIL SPEEDFIX! PENOSIL tõi 2018. aastal turule uue SpeedFix tootesarja, mis sisaldab üheksat ehitusliimi, mis võimaldavad kiiret naket ja loovad tugeva liimühenduse. Toodete väljatöötamisel lähtuti tarbijate soovist liimide järele, mis pakuksid parimat kasutusmugavust.

www.penosil.com